Blog / Diğer Yazılar / Bu Yaz Cildiniz Yıpranmadan Bronzlaşsın...

Bu Yaz Cildiniz Yıpranmadan Bronzlaşsın...

Bu Yaz Cildiniz Yıpranmadan Bronzlaşsın...
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Bu Yaz Cildiniz Yıpranmadan Bronzlaşsın...

 

Bronzlaşmak sanılanın aksine ‘sağlıklı’ bir cildin değil, UV ışınlarının verdiği tahribata karşı cildin kendini korumaya çalıştığının bir göstergesi.

 

Güneş UVA ve UVB içeriyor. UVA ışınları gün boyu, UVB ışınları 12:00-14:00 saatleri arasında yoğunlaşmaktadır. UVA ışınları ciltte derin kırışıklar ve lekeler ile güneş ışığına bağlı alerjiler oluşturmaktadır. UVB ışınları ciltte ani kızarmalara ve güneş yanıklarına neden olmaktadır. Bu nedenlerle birlikte cilt kanserine yatkınlık artmaktadır. Yoğun güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde hızlı cilt yaşlanması, kırışıklık ve lekeler oluşmaktadır.

 

 

SARIŞIN VE KIZILLAR:

Bu cilt tiplerinde korunmasız bir şekilde güneşte kalmak yanıklara yol açmaktadır. Sarışın ve kızıl ciltler cilt kanserine daha yatkındır. SPF 50 ve üzeri ürünleri kullanmaları gerekiyor. Güneş koruyucular göz çevresine yeterli gelmediği için mutlaka güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapka kullanmalılar. Ayrıca doğrudan güneş altında kalmamaya da dikkat etmeliler. 

 

KUMRALLAR:

Kumral cilt tipleri de genellikle güneşe karşı duyarlı oluyor. SPF 30 ürünlerini kullanabilirler. Güneş ışınlarına karşı cildi hassaslaştıran antibiyotik, romatizma veya doğum kontrol hapları gibi ilaç kullanıyorlarsa daha da dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

ESMERLER:

SPF 15 civarı ürünler bu cilt tipi için yeterlidir. Öğle saatlerinde güneşten kaçınmalılar.  Ciltleri kuru ise krem, yağlı ise losyon ve sprey formunda ürün kullanabilirler. Hem uygulanması kolay, hem de ciltteki gözenekleri tıkamadığı için su bazlı ürünleri tercih etmeliler.

 

Not: Hamilelerin çinkooksit ve titanyum dioksit içeren, en az SPF 30 ve üzeri olan fiziksel koruyucuları tercih etmesi gerekmektedir.

Çocuklara ise ciltleri hassas olduğu için SPF 50 ve üzeri ürünleri uygulanmalıdır.

 

 

Kıvrımlı ve ince vücut hatlarına sahip olabilirsiniz. ...
Zerona bölgesel incelme sistemleri içinde en etkili yöntemlerden biridir.
Tek Uygulama Kesin Sonuç
Hydrafacial en iyi cilt yenileme sistemlerinden biridir.
ESWT/AWT ile 3 Yönlü Etkiyi Keşfedin...
ESWT/AWT acısız, iğnesiz, ameliyatsız kalıcı çözüm sunuyor.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.