İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Sağlık/Güzellik / Doğanın Beyaz Mucizesi Süt

Doğanın Beyaz Mucizesi Süt

Doğanın Beyaz Mucizesi Süt
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Doğanın beyaz mucizesi süt, 6 yaşındaki bir çocuğun gelişmek ve sağlıklı olmak için ihtiyaç duyacağı besin öğelerini önemli miktarda içeriyor. İlkokul çağındaki bir çocuğun günde en az 500 gr, yani iki su bardağı süt tüketmesi gerekiyor. Ancak Türkiye'de gelişme çağındaki çocuklar için süt tüketim oranı ne yazık ki günde bir su bardağı dahi değil.
 
Sütün faydaları 
Türkiye okul çağındaki çocukların süt tüketim oranı bakımından Avrupa ülkelerinin çok gerisinde. Avrupa ülkelerinde çocukların süt tüketim miktarı günde bir litreyi buluyor. Süt, çocukların bedensel gelişimleri için protein, güçlü kemik ve dişler için kalsiyum ve enerji ihtiyacının karşılanması için yağ içeriyor. Süt içmek çocukların sağlıklı dişlere, güçlü kemiklere sahip olmaları kadar bağışıklık sistemlerinin güç kazanması için de gerekli. Sütte, bağışıklık sisteminin gelişmesi için gereken vitaminler bol miktarda bulunuyor. Bir bardak süt 6 yaşındaki bir çocuğun ihtiyaç duyduğu günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 52'sini, proteinin yüzde 30-35'ini, B12 vitaminin yüzde 95-98'ini karşılıyor. Süt çocuğun enerji ihtiyacını ise yüzde 5-6 oranında gideriyor. 
 
Süt ile doyun
Yapılan araştırmalar, insanların süt içtikleri zaman tokluk hissettiklerini ve gün boyunca eskiye göre daha az yemek yedikleri sonucunu ortaya çıkardı. Uzmanların inancına göre, sütteki protein midede yarı katı yiyeceğe dönüşüyor ve sindirim sisteminde bir içecek olarak değil bir yiyecek olarak işlem görüyor. Süt midede yiyecek işlemi görürken beyne de ‘‘artık aç değilsin’’ sinyalleri gidiyor. Canınız çikolata yemek isterse, bu isteğinizi çikolatalı sütle giderin. Bir çubuk çikolata 230 kalori içerir. Oysa 240 gram çikolata sütünde sadece 158 kalori vardır.2-Biraz temiz hava alın
 
Besleyici yiyeceklerin miktarının fazla görünmesi büyük önem taşır. Elektronik mutfak aletleri bu konuda çok yararlı oluyor. Blender'la (karıştırıcı) bir içecek hazırladığınız zaman şöyle bir deney yapın. Malzemenizi eşit iki parçaya ayırın. Birinci parçayı Blender'da belli bir süre karıştırın. İkinci parçayı daha uzun süre Blender'da tutarsanız bardak ağzına kadar dolmuş olur. Aslında iki parçanın miktarı aynıdır ama birincisi temiz havayla dolmuştur ve miktarı fazla gibi görünür. Dolu bardağı içen kişi diğerinden yüzde 12 oranında daha az kalori alır.
 
Haberin Kaynağı : www.kadinlaricin.net
Soğuk Su ile Duş Yapmak
Soğuk su ile duş almak sıcak suya göre daha iyidir. Hem kan dolaşımınızı artırarak rahatlamanızı sağlar hemde cildiniz soğuk suya tepki olarak sıkılaşmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve cildinizin parlamasını sağlar.
Klasik Cilt Bakımı Yaptırmalı
Sağlıklı bir cilt, insanın görünüşünün en önemli parçasıdır. Özel serum kürleriyle %100 saf kolajen birleşenlerin inanılmaz başarısını %100 saf oksijenle epidermis en alt katmanlarına gönderen mucizevi bir bakımdır.
Bu yaz makyaj modasında sadelik ön plana çıkıyor. ...
Sağlıklı ışıldayan bir cilt bu sezondaki makyajın vazgeçilmez unsuru olacak. Bir önceki sezonda cildi matlaştırma eğilimleri yerini parıldayan ciltlere bırakacak.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.