Blog / Sağlık/Güzellik / Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

MAKYAJ FIRÇALARIMIZA HİJYEN GEREK

Herkesin çantasında taşıdığı birkaç adet allık , far yada fondöten için taşıdığı fırçaları vardır. Bu makyaj malzemelerimizin temizliği cilt sağlığımızı korumamızda da son derece mühim bir konudur. Zira iyi temizlenmemiş makyaj fırçaları gözeneklerimize zararlı bakterilerin dolmasına sebep olabilir. Bu da hem cildimizin sağlığını bozar hem de cildin daha kolay enfekte olmasına ortam yaratır.

 

Bu sebeple makyaj malzeme ve fırçalarımızın düzenli bir biçimde temizliğini sağlamalıyız. Peki bunu yapmanın yolu nedir? Makyaj fırça temizliği için MAC, Nars gibi markaların özel solüsyonları piyasada bulunmakla birlikte bu işi evde kendi yöntemlerimizle de etkin bir şekilde yapabiliriz.

 

Öncelikle fırçalarımızı ılık su dolu bir kapta tüm kalıntılarından  arınması için 3-5 dakika bekletiyoruz. Daha sonra bu kaptaki suyu döküp, yine bir miktar ılık su ve bebe şampuanını karıştırıyoruz. Fırçalarımız bu solüsyonda iyice bekletip daha sonra musluk altında iyice durulanmasını sağlıyoruz.

 

2nci aşamada bitkisel bir saç kremiyle saç fırçalarımızın daha yumuşak olmasını  sağlayabiliriz. Son durulamamızdan sonra da temiz kağıt havluya fırçalarımızı seriyoruz. Bu temizlik işleminde önemli olan fırça kıllarını koparmadan ve fırçayı keçeleştirmeden temizliği yapmaktır. Bu sebeple bebek ürünleri en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

Berna Laçin Anlattı
HydraFacial MD, el değmeden, makine aracılığı ile , temizleme, bakım ve tedaviyi aynı anda yapan bir sistem. Bir yandan özel serum ve vakumlama aracılığıyla ölü deriyi temizlerken bir yandan da leke, gözenek açıklığı, aşırı yağlanma gibi sorunları tedavi ediyor.
Oruç Tutacaklara Uzman Önerisi
İftarda ve sahurda birdenbire ve çok fazla yemekle midenin doldurulmaması gerekir. Bu durum mide gerginliğine yol açabilmekte tansiyon yükselmesine ve nörolojik hormonların hızlı salgılanmasına sebep olmaktadır.
Organik Cilt Bakımı
Ekolojik ve Taze Ürünler ile Uzman Dermatolog Nezaretinde Cildinizi Yenilemeye Ne Dersiniz ?
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.