Blog / Sağlık/Güzellik / Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

MAKYAJ FIRÇALARIMIZA HİJYEN GEREK

Herkesin çantasında taşıdığı birkaç adet allık , far yada fondöten için taşıdığı fırçaları vardır. Bu makyaj malzemelerimizin temizliği cilt sağlığımızı korumamızda da son derece mühim bir konudur. Zira iyi temizlenmemiş makyaj fırçaları gözeneklerimize zararlı bakterilerin dolmasına sebep olabilir. Bu da hem cildimizin sağlığını bozar hem de cildin daha kolay enfekte olmasına ortam yaratır.

 

Bu sebeple makyaj malzeme ve fırçalarımızın düzenli bir biçimde temizliğini sağlamalıyız. Peki bunu yapmanın yolu nedir? Makyaj fırça temizliği için MAC, Nars gibi markaların özel solüsyonları piyasada bulunmakla birlikte bu işi evde kendi yöntemlerimizle de etkin bir şekilde yapabiliriz.

 

Öncelikle fırçalarımızı ılık su dolu bir kapta tüm kalıntılarından  arınması için 3-5 dakika bekletiyoruz. Daha sonra bu kaptaki suyu döküp, yine bir miktar ılık su ve bebe şampuanını karıştırıyoruz. Fırçalarımız bu solüsyonda iyice bekletip daha sonra musluk altında iyice durulanmasını sağlıyoruz.

 

2nci aşamada bitkisel bir saç kremiyle saç fırçalarımızın daha yumuşak olmasını  sağlayabiliriz. Son durulamamızdan sonra da temiz kağıt havluya fırçalarımızı seriyoruz. Bu temizlik işleminde önemli olan fırça kıllarını koparmadan ve fırçayı keçeleştirmeden temizliği yapmaktır. Bu sebeple bebek ürünleri en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

En geç 10:30’a kadar kahvaltınızı yapmış olmaya ...
Mısır gevreğini tercih edenlerdenseniz, bunun yerine bol yulaflı müslileri tercih edin ve yarım yağlı süt kullanın.
Soğuk Su ile Duş Yapmak
Soğuk su ile duş almak sıcak suya göre daha iyidir. Hem kan dolaşımınızı artırarak rahatlamanızı sağlar hemde cildiniz soğuk suya tepki olarak sıkılaşmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve cildinizin parlamasını sağlar.
Aklınızın Bir Köşesinde Olsun İstedik..
Sizin için sağlıklı beslenmeye yönelik 8 küçük tüyo hazırladık. Bu tüyolar sayesinde beslenmenize dikkat ederek sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.