Blog / Sağlık/Güzellik / Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?

Makyaj Fırçanızı Temizliyormusunuz ?
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

MAKYAJ FIRÇALARIMIZA HİJYEN GEREK

Herkesin çantasında taşıdığı birkaç adet allık , far yada fondöten için taşıdığı fırçaları vardır. Bu makyaj malzemelerimizin temizliği cilt sağlığımızı korumamızda da son derece mühim bir konudur. Zira iyi temizlenmemiş makyaj fırçaları gözeneklerimize zararlı bakterilerin dolmasına sebep olabilir. Bu da hem cildimizin sağlığını bozar hem de cildin daha kolay enfekte olmasına ortam yaratır.

 

Bu sebeple makyaj malzeme ve fırçalarımızın düzenli bir biçimde temizliğini sağlamalıyız. Peki bunu yapmanın yolu nedir? Makyaj fırça temizliği için MAC, Nars gibi markaların özel solüsyonları piyasada bulunmakla birlikte bu işi evde kendi yöntemlerimizle de etkin bir şekilde yapabiliriz.

 

Öncelikle fırçalarımızı ılık su dolu bir kapta tüm kalıntılarından  arınması için 3-5 dakika bekletiyoruz. Daha sonra bu kaptaki suyu döküp, yine bir miktar ılık su ve bebe şampuanını karıştırıyoruz. Fırçalarımız bu solüsyonda iyice bekletip daha sonra musluk altında iyice durulanmasını sağlıyoruz.

 

2nci aşamada bitkisel bir saç kremiyle saç fırçalarımızın daha yumuşak olmasını  sağlayabiliriz. Son durulamamızdan sonra da temiz kağıt havluya fırçalarımızı seriyoruz. Bu temizlik işleminde önemli olan fırça kıllarını koparmadan ve fırçayı keçeleştirmeden temizliği yapmaktır. Bu sebeple bebek ürünleri en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

TIRNAKLARINIZLA TARZINIZI ORTAYA KOYUN.
Sizde ojenizi bu şekilde sürebilirsiniz.Dünyada yepyeni bir trend: Nail Art. Türkçe adıyla “Tırnak Sanatı”.
2015 Kış Modası
Tüm dünyada yazın gelmesi ile birlikte markalar 2015 Kış Modasını sergilemeye başladı. Cıvıl cıvıl renklenen vitrinlerden aldığımız bu enerji ile bizde size bir kaç öneri sunmak istedik. Diğer resimleri görmek için lütfen habere tıklayınız.
25 yıl öncesine kadar pek tanımadığımız kivi ...
Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.