Blog / Diğer Yazılar / Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...

Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...

Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Seçtiğimiz koku kişiliğimizi ele veriyor!

Kokular insana farklı şeyler anımsatır ve hissettirir. İnsanların koku beğenileri de kişilik özelliklerine göre farklılık gösterir. Nasıl koktuğunuz, görüntümüz kadar bizimle ilgili bilgi verir.  Öyle ki kullandığınız parfüm bir bakıma kişiliğimizi de ele verir.. Kullandığımız koku şayet bizi doğru yansıtmıyorsa bu parfümü uzun süre kullanmayız.  Doğru parfümü seçmek bizi özgüvenli hissetmemize yardımcı olur.

Parfüm kokularının her biri ayrı mesaj verir. Kişiliğimizi yansıtan mesajlar taşır veya olmak istediğimiz birey hakkında fikir verir.. Seçtiğimiz parfüm esansları aslında kişiliğimizin bir parçası gibidir. Romantik insanlar tatlı ve çiçeksi, mistik ve gizemli insanlar insanlar baharatlı, sportif insanlar taze, limonsu, ekşi veya temizlik duygusu veren kokuları, entelektüel insanlar pudramsı ve hafif kokuları sever.

Kendimi iyi hissedeceğim ve kişiliğimi vurgulayan parfümün seçilmesi. Kişiliğinizin hangi yönünü vurgulamak isterseniz buna göre koku seçimi yapmalısınız. Koku skalanızı belirleyerek, doğru parfümü seçebilirsiniz.. Çiçek ve meyve karışımlı kokular daha romantik karakterde kişilerin tarzını yansıtır.  Orkide, gül, limon, mandalina, portakal çiçekleri, vanilya notalarından oluşur. Romantiklerin hisleri ortaya koyar.

Sportif karakterli kişiler bitki özü, bergamot, ada çayı, çam, biberiye, karışımlı canlılık veren kokuları sever. Bu kokular dinamik, aktif ve çalışkan duygusu uyandırır. Gizemli ve mistik kişilerde oryantal notalarından oluşan amber, zencefil, vanilya, reçineler, baharat içerikli kokular favoridir. Duygusal ve masum karakter yansıtanları tarçın, gül, menekşe, yasemin, sandal ağacı, yanık odun kokular temel notalarıdır.

Pudralı, çiçek kokuları entelektüel ve zarif karakteri yansıtır. Yasemin, gül, lotus, çiçek kokuları stil notalarını oluşturur. Neşeli, güler yüzlü ve arkadaş canlısı kişilikler dışa dönük ve baskındır. Dolayısıyla meyve notaları, tatlı şekerli kokular bu türde kişiliklerin seçimidir. Çilek, muz, portakal meyve özleri, Hindistan cevizi, çikolata kokusu gibi canlılığı taşıyan ve nanenin verdiği ferahlığı yansıtanların kokularıdır.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

Gevşemiş kol, karın ve bacak içi için çözüm ...
Zamanın tükettiği kolojenleri 4-6 seansta yerine koyalım
200 den fazla enzim aktivitesinde görevli...
Magnezyum eksikliğinde sinirlilik,stresle baş edememe, yorgunluk, zihinsel bulanıklık, iştah kaybı, kas krampları, kalp ritminde bozulmalar görülebilir.
GERMAINE DE CAPUCCINI PROFESYONEL KOZMETİK ÜRÜNLERİ ...
Ortalama 46 yaşlarında, karın ve bel bölgesinde birikim problem olan 29 kadın üzerinde yapılan biyometrik bir çalışmaya dayanan veriler. Bir kişi üzerinde elde edilen maksimum değerler. Bel konturundaki ortalama değer -0.95 cm ve kalçada ortalama değer -1.15 cm dir. 8 Hafta sonra değerler artmıştır.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.