İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Diğer Yazılar / Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...

Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...

Seçtiğiniz Koku Kişilğinizi Yansıtıyor...
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Seçtiğimiz koku kişiliğimizi ele veriyor!

Kokular insana farklı şeyler anımsatır ve hissettirir. İnsanların koku beğenileri de kişilik özelliklerine göre farklılık gösterir. Nasıl koktuğunuz, görüntümüz kadar bizimle ilgili bilgi verir.  Öyle ki kullandığınız parfüm bir bakıma kişiliğimizi de ele verir.. Kullandığımız koku şayet bizi doğru yansıtmıyorsa bu parfümü uzun süre kullanmayız.  Doğru parfümü seçmek bizi özgüvenli hissetmemize yardımcı olur.

Parfüm kokularının her biri ayrı mesaj verir. Kişiliğimizi yansıtan mesajlar taşır veya olmak istediğimiz birey hakkında fikir verir.. Seçtiğimiz parfüm esansları aslında kişiliğimizin bir parçası gibidir. Romantik insanlar tatlı ve çiçeksi, mistik ve gizemli insanlar insanlar baharatlı, sportif insanlar taze, limonsu, ekşi veya temizlik duygusu veren kokuları, entelektüel insanlar pudramsı ve hafif kokuları sever.

Kendimi iyi hissedeceğim ve kişiliğimi vurgulayan parfümün seçilmesi. Kişiliğinizin hangi yönünü vurgulamak isterseniz buna göre koku seçimi yapmalısınız. Koku skalanızı belirleyerek, doğru parfümü seçebilirsiniz.. Çiçek ve meyve karışımlı kokular daha romantik karakterde kişilerin tarzını yansıtır.  Orkide, gül, limon, mandalina, portakal çiçekleri, vanilya notalarından oluşur. Romantiklerin hisleri ortaya koyar.

Sportif karakterli kişiler bitki özü, bergamot, ada çayı, çam, biberiye, karışımlı canlılık veren kokuları sever. Bu kokular dinamik, aktif ve çalışkan duygusu uyandırır. Gizemli ve mistik kişilerde oryantal notalarından oluşan amber, zencefil, vanilya, reçineler, baharat içerikli kokular favoridir. Duygusal ve masum karakter yansıtanları tarçın, gül, menekşe, yasemin, sandal ağacı, yanık odun kokular temel notalarıdır.

Pudralı, çiçek kokuları entelektüel ve zarif karakteri yansıtır. Yasemin, gül, lotus, çiçek kokuları stil notalarını oluşturur. Neşeli, güler yüzlü ve arkadaş canlısı kişilikler dışa dönük ve baskındır. Dolayısıyla meyve notaları, tatlı şekerli kokular bu türde kişiliklerin seçimidir. Çilek, muz, portakal meyve özleri, Hindistan cevizi, çikolata kokusu gibi canlılığı taşıyan ve nanenin verdiği ferahlığı yansıtanların kokularıdır.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

Cildiniz ile yeterince ilgileniyor musunuz ?
Hydrafacial cildinizin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlar.
Artık Cerrahi Dışı Yüz & Vücut Germe Çok Kolay ...
Ultrason teknolojisi ile oluşturulmuş yüz germeye ve yağ azaltarak özel vücut şekillendirmeye yarayan eşsiz ve etkili cihaz. Etkili olduğu alanlar,Cilt Sıkılaştırma-Kaş kaldırma ve Gıdık Toparlama-Periorbital kırışıklık azaltma-Vücut germe ve şekillendirmedir.
3G Vücut Germe vücudunuzdaki sarkmaları çözecek. ...
3G ile Fokuslanmış Radyofrekans ve fokuslanmış Ultrason etkisi ile vücudunuzdaki sarkmaları düzeltin.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.