Blog / Sağlık/Güzellik / Soğuk Su ile Duş Yapmak

Soğuk Su ile Duş Yapmak

Soğuk Su ile Duş Yapmak
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre soğuk su vücut ısısının düşmesiyle birlikte titremeye neden olduğundan metobolik hızı arttırarak bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

 

Zayıflatır.

Soğuk duşa girdiğinizde vücudunuz ısınmak için enerji üretmeye çalışır bu esnada daha çok yağ yakarak zayıflamanıza katkı sağlar.

 

Kan dolaşımınızı hızlandırır.

 

Sakinleşmenizi Sağlar

Depresif olduğunuz zamanlarda soğuk su ile yapacağınız birkaç dakikalık duş sizi sakinleştirerek daha iyi hissetmenizi sağlar.

 

Cildinizi parlatır.

Soğuk su ile duş yaptığınızda soğuk, açık gözeneklerin daralmasını sağlar bu sayede cildiniz daha parlak ve daha sağlıklı görünür.

 

Soğuk su ile duş aldığınızda saçlarınızın daha diri ve parlak olduğunu göreceksiniz.

 

Yapılan klinik araştırmalarda soğuk duş erkeklerde testesteron seviyesini pozitif yönde etkilediği görülmüştür.

 

Sıcak su ile duş almanın sperm kalitesini düşürdüğü bilinmektedir. Bu sebepten bebek sahibi olmak isteyenlere sperm kalitesini arttırmak için soğuk su ile duş almaları önerilmektedir.

 

Uyumakta güçlük çekenlere uzmanlar uyku öncesi soğuk duş önerilmektedir. Soğuk suyun yaptığı şok etkisi vücudunuzu rahatlatarak uykuya kolay dalmanızı sağlayacaktır.

 

Soğuk su ile duş yaptığınızda nefes alış verişleriniz sıklaşır ve daha derin nefesler alırsınız bu esnada akciğerleriniz açılarak daha fazla oksijen alarak rahatlamanızı sağlar.

 

 

Hassas Ciltler İçin Evde Tonik Yapımı
Evde hazırlayabileceğiniz hassas Ciltler için yapılandırıcı Tonik Tarifine sitemizden ulaşabilirsiniz.
Oruç Tutacaklara Uzman Önerisi
İftarda ve sahurda birdenbire ve çok fazla yemekle midenin doldurulmaması gerekir. Bu durum mide gerginliğine yol açabilmekte tansiyon yükselmesine ve nörolojik hormonların hızlı salgılanmasına sebep olmaktadır.
Sararan Tırnaklarınıza Bakım
Oje tırnağa uygulandığında tırnaklar sararır. Çünkü tırnakların üzerinde dış etmenlerden korunmasını sağlayan ince bir yağ tabakası vardır.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.