Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Detoks İçecekleri ile Metabolizmanıza İvme Kazandırın…

Detoks İçecekleri ile Metabolizmanıza İvme Kazandırın…

Yaz yaklaşıyor. Çoğumuz spor ve diyet eşliğinde fazla yağlarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz. Bunlarla birlikte metabolizmanızı hızlandırmak ve toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırmak etkin yağ yakımın da önemli rol oynar. Vücudumuzda biriken inatçı yağların birikmiş toksinler sebebiyle dışarı atılması zorlaşır. İşte bu toksinleri atmanıza yardımcı birbirinden lezzetli ve enerji veren 2 detoks içeceği tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Zencefil ve Tarçınlı Detoks İçeceği

Zencefil kökü detoks yapmaya çalışanlar için çok etkin bir bitkidir. Zencefil metabolizmayı hızlandırır. Sindirim için güçlü etkisi vardır. Şişkinliği alır ve kabızlığa iyi gelir. Vücutta biriken zararlı gazların atılmasına yardımcı olur. Tarçın da kan şekerini dengeleyerek vücudun açlık hissini bastırır. Ayrıca zayıflama için de etkin bir kök bitkidir. Bu tarifteki diğer bir etkisi de tarçın zencefilin keskin tadını bal ile yumuşatarak bu smootie yi daha leziz içimli bir hale getirecektir.

Malzemeler:

1 Parça Zencefil Kökü ( 1 cevizden biraz daha büyüklükte soyulmuş taze kök)

1 Çay Kaşığı Tarçın

1 Tutam Taze Ispanak. ( 5-6 yaprak yeterli olacaktır.)

1 Bardak kaynatılıp soğutulmuş içme suyu.

1 Çay kaşığı Bal

Yapılışı:

Zencefili küçük parçalara bölün, ıspanakları da elle küçültüp blendere koyun. Üzerine 1 bardak su, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını da ekleyip blenderde iyice karışmasını sağlayın. Bu içeceği haftada 3 kez içebilirsiniz.

Yeşil ve Arındırıcı Detoks İçeceği

Malzemeler:

1/4 Salatalık
1/2 Avuç Ispanak yâda Yeşil yapraklı herhangi bir sebze
1/2 Avokado
Birkaç Dal Kereviz Sapı
2 Bağ Taze Nane
1 Kivi
1 Bardak Kaynatılıp Soğutulmuş Su
1/2 Elma
1 Limon Suyu

Yapılışı: Bütün malzemeleri yıkadıktan sonra bir blenderde iyice karıştırın. Kullandığınız malzemeler organik ise salatalığı kabuğuyla blendere ilave edebilirsiniz. Organik besinler detoksun etkisini artıracaktır.

Bu detoks içeceği yeşil sebzelerin metabolizmamızı hızlandıran etkisiyle daha fazla yağ yakımını tetikleyecektir. Ayrıca tüm bu yeşil sebze ve meyvelerin içerdiği vitamin ve mineraller enerjinizi yüksek tutarak bünyenizin zayıf düşmeden kilo vermenizi sağlayacak. Bu arındırıcı detoks içeceğini sabahları içmenizde fayda var. Egzersiz öncesi de içilebileceğiniz bu smootie ter atmanızı sağlayacak.

4 hafta boyunca, bu smootie kürünü haftada 3 gün uygulayıp vücudunuzdaki olumlu sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.