İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Diğer Yazılar / Doğum Sonrası Vücutda Gevşeme

Doğum Sonrası Vücutda Gevşeme

Doğum Sonrası Vücutda Gevşeme
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Doğum Sonrası Gevşeme

Hamilelikte alınan kilolar nedeniyle doğum sonrası bölgesel yağla gevşemeler yeni annelerin büyük sorunudur. Genellikle gevşemenin söz konusu olduğu bölgeler; karın, bacak içleri, kol içleri gıdı…İşlemler haftada 2 gün ayırarak 8-10 seans aralığında istenen sonuca ulaşmanızı sağlar. Yapılan uygulama sosyal hayatta herhangi bir kesintiye sebep olmaz. Her uygulama sonrası kişi cilt kalitesinde ki artışı gözlemler. Gevşemelerin olduğu bölümlerde Radyofrekans uygulaması ile dokunun sıkılaşması sağlanmaktadır.

 

Muayeneleriniz uzman ekibimiz sayesinde yapılmaktadır. Kişiye özel çözümler üretilerek en hızlı ve sağlıklı sonuçlar hedeflenmektedir.

 

Radyofrekans

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.Burada amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41 - 43 dereceye çıkartmaktır (normal vücut ısısı 36-37 derecedir).

 

Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceyeulaşır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır, lenfatik drenajı arttırır, yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar.

 

Radyofrekans Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır?

Elde edilen olumlu etkilerle bağlantılı olarak; damar lenf dolaşımındaki yavaşlama belirtilerinin azalması, drenajda düzelme, yağ metabolizmasının hızlanması, kas sıkılığının artması, fibroplast hücrelerinin uyarılmasıyla sıkılaşma etkisi gibi faydaları bulunmaktadır.

 

• Bölgesel yağ parçalama,

• Selülit tedavisi,

• Sistematik lenf drenajı ve toksinlerin uzaklaştırılması,

• Cilt toparlama gibi tedavilerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

• Radyofrekans dalgaları, yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi görünüm   kazandırırken,  aynı anda  selülitin  oluştuğu bölgeye nüfus ederek, termik etkiyi güçlendirmek suretiyle yağların yakılmasını ve drenajını sağlar.

• Radyofrekans dalgaları ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanarak cilt gergin sıkı bir hal alır.

• Uygulanan klinik içi verilerle; bacak içleri ve kol içindeki sarkmalarda çok ciddi düzelmeler gözlemlenmiştir.

• Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılarak yüzde lifting etkisi yaratmaktır. Radyofrekans yüz liftingi, cilt toparlama ve ince çizgilerde daha ilk seanstan itibaren gözlemlenen bir etki yaratır.

• Cerrahiye ince bir alternatif olarak cilt yüzeyinde tam bir koruma sağlayarak, cildi derinlemesine ve yüzeysel olarak ısıtır. Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroplast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklarda etkin bir düzelme sağlar.

 

Radyofrekans Tedavi Süresi

Tedaviler kişiden kişiye ve tedavisi amaçlanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 8 10 seans arasında başarı sağlanır.

 

Seans Süresi ve Seans Aralığı

Radyofrekans seans süresi ortalama, yüz için 15 - 30 dk., göbek ve basenler için 20 - 40 dk., bacak ve kalça için ise 45 ila 60 dk. Arasında sürmektedir. Seanslar arasında kişiye göre 2 ila 4 haftalık bir ara verilmektedir.

 

Radyofrekans Kimlere Uygulanmaz

• Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastalarında,

• Hamilelerde,

• Kalp pili kullanan kişilerde,

• Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması yapılamıyor.

Sevgiliniz bu hediyeyi çok sevecek.
Tüm hizmetlerimizde kullanılmak üzere hediye çekiniz sizleri bekliyor.
Mevsim geçişleri cildinizi yıpratamayacak.
Hydrafacial MD cildinizi neme doyurarak mevsim geçişlerini kolaylaştırır.
Pazar Sineması
Aile olma zamanı. Karlı soğuk havada ailenizle sinema keyfi için Esstanbul Güzellik Merkezinin film önerisi….Müzede Bir Gece 3
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.