Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Body Rejuvenation

Vücut yaşlanmasının en önemli sebeplerinden birisi de zamanla azalan kollajen miktarıdır. Sağlıklı bir cildin yapı taşı olan kollajen ve elastin fibrileri  erozyona uğradıkça vücut cilt dokusunda sarkma, gevşeme, renk bozulmaları ince çizgiler gibi hasarlar oluşarak vücut gençleştirme müdahalelerini ve gereksinimlerini de beraberinde getirmektedir.

 

Cilt yapısındaki bozulmalarda genetik faktörler, hormonal  sebepler, sigara, serbest radikallerin birikimleri, kilo alıp vermeler, hamilelik, düzensiz  yaşam koşulları ve spor eksiklikleri gibi sebeplerden dolayı cilt yaşlanmaya, gevşemeye, sağlıklı bağ dokularını kaybetmeye başlar.

 

Yapısı bozulan cilt dokusu özelliklede kol ve bacak içlerinde sarkmalara, dekolte bölgesinde ince çizgilere, vücudun birçok bölgesinde selülite sebep olmaktadır. Vücut gençleştirme de  amaç, hasarları yaratan faktörlerin en aza indirilmesini sağlamakla başlar  ve ihtiyaçların yerine konması ile devam eder.

 

Vücut Gençleştirme Yöntemleri

Şenel Plastik Cerrahi  kuruluşu olan Esstanbul güzellik merkezi teknolojiyi yakından takip ederek çoğu zaman cerrahi müdahalelere gerek kalmadan vücut gençleştirme yöntemlerinde, kişiye özel çözümler ile hızlı ve kalıcı sonuçlar almaya odaklanmıştır. İstanbul Bağdat Caddesi Suadiye’de hizmet veren Esstanbul güzellik merkezi uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile hizmet sunmaktadır.

 

Şikâyet olan bölgeye ve şikâyete bağlı olarak Vücut Gençleştirme uygulamalarında kullanılan makine parkurumuz ve işlevleri ile ilgili kısa bilgileri aşağıda bulabilir ya da yukarıda bulunan vücut gençleştirme menüsü altında bulunan cihazlardan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Vücut Gençleştirme Fiyatları

Vücut gençleştirme uygulamalarında kullanılan cihazlar, uygulama bölgesi ve uygulama süresine göre fiyatlar farklılık göstermekte olup, vücut gençleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

 

Vücut Gençleştirme için Kullanılan Cihazları

 

ULTRAFORMER 3 Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Son yıllarda gelişen HIFU tedavi cihazları arasında en son teknolojilerden biridir. Ultraformer 3 diğer Radyofrekans, kızılötesi ve lazer tedavi sistemlerinden farklı olarak belirli derinliklerde cilt yüzeyine hasar vermeden tedavi olanağı sağlamaktadır.

 

Ultraformer 3’ün (HIFU teknolojisi) en büyük özelliği derin dermiste ve smas tabakasında (kas tabakası) kollajen sentezinin arttırılması ile ameliyatsız yüz germe işlemini sağlamasıdır.

 

Ultraformer 3 ile cildin 1.5,3,4.5,6 ve 9 mm derinliklerine etki edebildiğinden kişiye özgü tedavi planlanması mümkündür. Ultraformer 3 ile cildin üst, orta ve smas (kas tabakası) yenilenmekte ve ameliyatsız yüz germe işlemi gerçekleşmektedir. Yüz germe ameliyatlarında Smas tabakasına yapılan müdahale ( kas fasyası) cildin gerilmesini sağlar. Ultraformer 3 ameliyatsız olarak yüz germe işlemini smas tabakasına direk etki ederek gerçekleştirmektedir.

 

BBL/SKINTYTE2 Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

BBL/SKINTYTE2 Cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olan BBL Forever Young uygulaması, kollajen üreten fibroblast hücresini aktive ederek var olan kollajeni korumayı ve yeni kolajen üretimine ortam hazırlamaktadır.

 

BBL Forever Young ( BBL/SKINTYTE2 ) uygulaması cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede, cilt tonunu düzenlemede, leke tedavisinde, akne tedavisinde, anti aging etkisi ile cildin yapılandırılmasında, yaşlılık ve yüzeysel güneş lekelenmelerinde kullanılmaktadır.

 

THERMAGE Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Radyofrekans teknolojisi kullanılarak, cildin üst tabakasını koruyup en  derin katmanlarının güvenle ısıtılmasını sağlayan bir teknolojidir.  Thermage uygulamalarında güvenle ısıtılan derin katmanlar sayesinde sabit konumda bulunan kollajenlerin uyarılması sağlanır. Uyarılan bu kollajenler zaman içerisinde yenilenerek cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini  gerçekleştirir.

Uygulama karın, kol, bacak ve kalça bölgelerinde yapılmaktadır. Thermage uygulaması selülit görünümünde azalma da sağlamaktadır.

 

3 G VUCUT GERME Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Hibrit teknolojisi…

Vücut gevşemeleri, sarkmalar ve selülite çözüm sunan hibrit teknolojisi Fokuslu RF ve Fokuslu Ultrason teknolojisinin eş zamanlı olarak kullanılmasından oluşmaktadır. 3G vücut germe işlemi cerrahi olmayan, lokal anesteziye ihtiyaç duyulmadan vücutta var olan kollajeni ve elastini uyaran bir sistemdir.

Uygulama diz üstü, göbek, mide, sutyen bandı, kol  ve bacak içi gevşemelerinde etki sağlamaktadır. Etkisi ilk seans itibari ile bile gözlemlenen bu uygulamanın sonucu sizi mutlu edecektir.

 

KOLLAJEN YATAĞI Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

20 dakikada ışık ile gelen gençlik…

Cilt, yapısı itibari ile kendini yenileyebilen özelliğe sahiptir. Cildin sağlıklı, sıkı, esnek ve genç olmasını sağlayan en önemli yapı taşı kollajen zincirleridir. Kollajen yatağı 633mm dalga boyundaki ışık kaynağı ile 20 dakikadan oluşan 20 seanslık kürler halinde, var olan kollajenin  uyarılmasını ve yeni kollajen üretiminin de başlatılmasını sağlamaktadır.

Tüm vücutta  kollajenlerin  uyarıldığı bu yatak  cildinize  gençlik sunacaktır.

 

RF ( RADYOFREKANS ) Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Radyofrekans, elektrotlar sayesinde belirli bir frekansta vücuttan elektrik akımının geçirilerek, dokuların güvenli bir şekilde ısıtılması yöntemidir. Radyofrekans uygulaması vücutta karın, kalça, baldır, kol gibi yağlanmaya müsait olan bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçültülmesinde, bacak, bel, sırt, kol bölgesindeki selülit görüntüsünün düzeltilmesinde, kol ve bacak içindeki gevşemeyi toparlamada yardımcı olmaktadır. Uygulama sonuçlarında  cilt pürüzsüzlüğü ve problemli (yağlı) bölgelerde  çevresel  daralmayı da desteklemektedir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.