Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Skin Care

eden kumaşımız olan cildimize bir ömür sahip çıkmalıyız. Sağlıklı bir cilt, insanın görünüşünün en önemli parçasıdır. Cildimiz UV ışınları, makyaj, stres, hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Cilt bakımı her yaşta büyük önem taşımak ile birlikte, özellikle yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi sorunların çözümünde cildimizin temizlik ve bakımına dikkat etmemiz gerekir.

 

Cildimiz stress, yorgunluk, alkol tüketimi, sigara, hormonal  değişiklikler, kirli hava, tüketilen yanlış besinler ve az su tüketimi gibi faktörlerin sonucunda  hasarlanmaya başlar. Bu hasarları önlemek ve kontrol altında tutmak için cilt bakımı yaptırarak cildi  dışardan da desteklemek gerekmektedir.

 

Cilt bakımı akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranın düzenlenmesi ve ince çizgilerin azaltılması için uygulanır.

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır.

5 TİP CİLT YAPISI VARDIR,

NORMAL CİLT/ problemi olmayan parlak ve pürüzsüz bir cilt tipidir.

 

KARMA CİLT/ yüz bölgesinde  T bölgesi yağlı olup diğer bölgeler ise kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler, kuru bölgelerde kapalı gözenekler bulunur.

 

KURU CİLT/ ince, mat ve pul pul dökülme eğilimindedir gözenekler kapalı ve erken kırışmaya meyilli bir cilt tipidir.

 

YAĞLI CİLT/ gözenekler açık komedonlar ve sivilcelenmeye meyillidir. Aşırı yağ sebebi ile cildin parlak bir görüntüsü vardır.

 

OLGUN CİLT/ Yaşla birlikte hücre yenilenmesinin azaldığı, daha kalın bir cilt yapısının oluştuğu ve derin kırışıklıkların başladığı cilt tipidir.

 

Cilt Bakımı Fiyatları

Merkezimizde kişiye özel doğal cilt bakımları mevcuttur cilt bakımı başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılır, cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olup olmadığı değerlendirilerek, cilt tipine uygun programlar düzenlenir. Uygulanacak cilt bakımı ve cilt bakımı şekline göre fiyatlar değişmekte olup, detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunlar arasında nem bakımı, akne (sivilce) bakımı, anti-aging bakımı ve oksijen bakımı gelmektedir. Temel cilt bakımı yanı sıra tedaviye yönelik kür bakımları da uygulanmakta, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına en uygun en doğal çözüm sunulmaktadır. Temel tedavilerde dengesiz hormonal hareketlerin getirdiği olumsuz sonuçların ciltte yarattığı dehidrasyon,  sebum artışı veya azalmasını çözmekte ve cildi normal haline dönüştürmektedir.

 

Cilt Bakımı için Kullanılan Cihazlar ve Yöntemler

HYDRAFACİAL Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Hydrafacial cilt bakımı 2015 yılında dünyanın en iyi cilt yenileme ve tedavisi seçilen cihaz sayesinde  kullanıcısına HD kalitesinde  bir  cilt sunmaktadır. Hydrafacial uygulamasının diğer bakımlardan ayıran en büyük özellik hydradermabrazyon yöntemi ile cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, Antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bir işlem olmasıdır. FDA onaylı olan hydrafacial 1996 yılından beri dünyanın en iyi cilt yenileme cihazı unvanını korumaktadır.

OKSİJET Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Oxijet uygulaması yüz bölgesinde olduğu kadar dekolte bakımı ile de ön plana çıkmaktadır. Oksijetuygulamaları anti aging, anti akne ve cildin ihtiyacını karşılayacak oranda nemlendirme yapmaya yöneliktir. Her yaş ve her cilt tipinin güvenle kullanılacağı bu uygulamanın sonuçları sizi memnun edecektir.

 

KİMYASAL PEELİNG Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Kimyasal peeling  cilt yüzeyine uygulanan asitlerle kontrollü bir şekilde cildin soyulmasını, uyarılmasını sağlayan  cildi ölü  tabakadan arındırmayı hedefleyen bir işlemdir. Kimyasal peeling  işlemi sayesinde cilt nefes almaya, kan dolaşımının hızlanması ile hücreler arası oksijen alımının artmasına hücre üretim ve kollajen dokunun uyarılması sağlanmaktadır.

 

ÖZEL CİLT BAKIMLARI Hakkında Detaylı Bilgi için tıklayınız.

Özel cilt bakımları kişiden kişiye ve ihtiyaca yönelik uygulanan cilt bakımlarıdır. Özel cilt bakımlarıesnasında medikal  ve kozmetik ürünler kullanıldığı kadar, organik taze sebze ve meyvelerde kullanılarak o an yanınızda hazırlanan bakımları da içermektedir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.