İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Diğer Yazılar / Fermente Lahana Turşusu

Fermente Lahana Turşusu

Fermente Lahana Turşusu
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle
FERMENTE LAHANA
 
Yararlı bakteriler organik asitler üreterek bağırsak duvarında pH seviyesini 4,0 - 5,0 dolaylarına düşürürler. Daha alkalin ortamları isteyen patojenik "kötü" mikroplar bu asidik ortamda rahatça üreyip gelişemezler.
 
Sağlıklı bağırsak florası ağır metalleri bağlama, kanserojen maddeleri etkisiz hale getirme histamini etkisizleştirme, toksin maddeleri yok etme özelliğine sahiptir.
 
Bağırsaklarınızın dostu Fermente Lahana Turşusu
Bağırsaklara doğal ve canlı probiyotik sağlamak ve sağlıklı bağırsak florası oluşturmak için yapılır ve diyete eklenir
 
Eğer midede yanma hazımsızlık şişkinlik yaşıyorsanız ya da bir türlü vitamin mineral emilimi mümkün olmuyorsa bilin ki K2 vitamini eksikliği nedeniyledir. En doğal yoldan K2 kaynağı fermente lahana turşusudur.
 
Fermantasyon işlemi bittikten sonra (5-7 gün) yemeklerden 5 dakika önce bu turşunun suyundan 2 yemek kaşığı için sonra yemeğinize başlayın posasını da yemeğinizle birlikte tüketin. Bütün ev halkı rahatça kullanabilirsiniz mide ekşimesi hazımsızlık ve yanmalar bitecektir.
 
Malzemeler:
Bir tane mor - beyaz lahana
10 -12 tane havuç
6 tane orta büyüklükte kırmızı pancar,
Bir kaç tane orta büyüklükte kereviz,
Bir kafa sarımsak
1 bağ maydanoz veya dereotu veya taze nane (Hepsi birlikte de olabilir)
1,5  yemek kaşığı doğal deniz veya kaya tuzu
1 su bardağı kefirden ve yoğurtan süzülmüş peynir altı suyu (Karışık olsun ki, probiyotik çeşidi de fazla olsun)
3-5 kapsül probiyotik 
 
Yapılışı;
Lahana, havuç, pancar ve sarımsağı mutfak robotundan geçiriniz. (Büyük parçalar halinde olursa, dişleri sızlatıyor ve çiğnemesi zor oluyor) ve kocaman  bir kaba dökünüz.
 
Maydanoz, dereotu veya naneyi ince ince kıyarak tencere içindeki karışıma ekleyiniz. İçine peynir altı suyunu, tuzu ve kapsül içindeki toz probiyotikleri dökün ve tahta servis kaşığıyla iyice karıştırın. Daha sonra elinize eldiven geçirip iyice karıştırın ve sulansın.
 
Sonra bu karışımı birer litrelik cam kavanozlara doldurunuz ve küflenmemesi için hava kalmayacak şekilde kapatınız. Kapağını sıkıca kapatıp oda sıcaklığında 5-7  gün kadar kalmalı. Sonra buzdolabına alabilirsiniz.
 
Önemli Not: Fermentasyon sırasında asla küflenme olmamasına dikkat ediniz. Küf GAPS hastaları için ve bağırsak sağlığı için son derece tehlikelidir. Küflenmeyi önlemenin yolu havasız ortamda (aneorobik) fermente olmasını sağlamaktır.
 
 
     Beslenme ve Diyet Uzmanı
Gaps Praktisyeni - PNI Terapisti
        Yeşim Temel Özcan
 
 
 
 
AWT ile tanışanlar yaza mutlu giriyor.
AWT ses dalgaları ile dolaşımı düzenleyerek selülit dokusunu düzenler ve oluşumunu engeller.
Ödem Atmanın En Kolay Yolu Lenf Drenaj Masajı
Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği arttıran yardımcı bir yöntemdir.
Bağırsağınız Sizi Yanıltmasın !
GAPS Diyeti ile bu hastalıklardan korunmak ve tedavi etmek mümkün. Öncelikle kemik ve et sularınızı, fermente lahana turşunuzu hazırlayıp ilk iş olarak vücudu arındırmak mümkün.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.