İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Diğer Yazılar / Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir.

Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir.

Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir.
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

ÇÖMELME HAREKETİYLE SIMSIKI VE YUVARLAK KALÇALAR!

Kadınların göbek dışında eritmek ve sıkılaştırmak istediği en önemli bölge basen ve kalça bölgesidir.

 

Son yıllarda estetik algısı yine 70li yıllara doğru gitmeye başladı. Artık sıska kadınlar revaçtan düştü. Devir sağlam kalçalı ve ince belli hatunların devri… Tabii ki bahsettiğimiz sağlamlık kas kütlesiyle yapılan türden. İşte kalça ve basen hareketlerinin en önemlisi sayılabilecek hareket çömelme hareketidir. Basit gibi görünen bu hareket etkin yapıldığında son derece yüz güldürücü sonuçlar sağlar. Düzenli squat hareketi yapan kadınların kalçaları yuvarlak, kalkık ve sıkı olur.

 

Siz de Jennifer Lopez, Kim Kardashian gibi kalçalara sahip olmak isterseniz, bu hareketi düzenli bir şekilde yapmalısınız. Zira yaz da yaklaşıyorken bu egzersiz sizi sahillerin yıldızı yapabilir.

 

Squat; vücudunuza denge kazandırırken esnekliği de arttırır. Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir. Dengeyi de güçlendirir. Sırt, bel ve bacak kaslarınız da Squat ile çalışır. Sırt ve bacak kaslarınız kısa zamanda daha çok kas toplayan bölgelerdir. Vücudunuzdaki kas kütlesini arttırmak istiyorsanız, Squat size az zamanda çok iyi sonuçlar verecektir.

 

Çömelme en bilindik egzersizlerden biri olmasına rağmen, en yanlış uygulanan hareketlerin de başında gelmektedir. Her antrenmanda olduğu gibi, Squat çalışmaları sırasında da hareketleri doğru bir biçimde uyguladığınızdan emin olmalısınız. Doğru nefes, vücudumuzun direncini düşürmeden daha uzun süre çalışmanızı sağlar. Egzersiz sırasında dikkat etmeniz gereken önemli birkaç noktayı da belirtelim.

 

Basenleriniz yere tamamen paralel olana kadar çömelmeyi sürdürün. Yere mümkün olduğunca çok yaklaşıp çömelmedikçe sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Hareketi tam anlamıyla uygulamadığınız için, egzersizden verimsiz sonuç alırsınız. Çömelme hareketini olması gerektiği gibi uyguladığınızda güçlü bir sırt ve sağlam bacaklara sahip olacaksınız.

 

Dizleriniz ayak parmak uçlarınızı geçmesin. Böylece sırtınız tamamen dik olur ve kalçanızın hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

 

Kambur durmayın. Kambur durmayı engellemenin en kolay yolu kafanızı egzersiz süresince sürekli dik tutmaktır. Karın kaslarınızı da gerdiğiniz takdirde sırtınız kambur yapmayacaktır. Böylece sırtınızın hareketini kontrol ederken, karın kaslarınızı da çalıştırmış olursunuz.

 

Bacaklarınız kalçanızın genişliğinde açın.  Squat’ın aynı zamanda bir denge egzersizidir. Dengenizi korumak için bacaklarınızı kalça genişliğinde tutmanız ve ayak parmak uçlarınızı 30 derece dışarı tutmanız size kolaylık sağlar.

 

 

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

 

Dekolte Deyip Geçmeyin !
Klinik olarak değerlendirildiğinde BBL/Skintyte II tedavisinden sonra cildin görünür yaşlanma parametreleri açısından iyileşme ve gelişme gösterdiği gözlenmiştir. Yaşlı hastalardan tedavi edilmiş ve edilmemiş bölgelerden ve genç hastalardan alınan doku örnekleri moleküler seviyede histolojik olarak incelenmiştir ve detaylı karşılaştırılmıştır.
Reha Özcan Hydrafacial Video
Ağır set makyajı cildimi çok fazla yoruyor. Bu yıpranmalardan Esstanbul Güzellik Merkezinde ‘’ HydraFacial ‘’ ile arınarak cildimi yenilenmiş ve dinlenmiş hissediyorum... Reha Özcan : Tiyatro Sanatçısı ve Dizi Oyuncusu
Detoks İçecekleri ile Metabolizmanıza İvme Kazandırın… ...
Yaz yaklaşıyor. Çoğumuz spor ve diyet eşliğinde fazla yağlarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz. Bunlarla birlikte metabolizmanızı hızlandırmak ve toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırmak etkin yağ yakımın da önemli rol oynar.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.