Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir.

ÇÖMELME HAREKETİYLE SIMSIKI VE YUVARLAK KALÇALAR!

Kadınların göbek dışında eritmek ve sıkılaştırmak istediği en önemli bölge basen ve kalça bölgesidir.

Son yıllarda estetik algısı yine 70li yıllara doğru gitmeye başladı. Artık sıska kadınlar revaçtan düştü. Devir sağlam kalçalı ve ince belli hatunların devri… Tabii ki bahsettiğimiz sağlamlık kas kütlesiyle yapılan türden. İşte kalça ve basen hareketlerinin en önemlisi sayılabilecek hareket çömelme hareketidir. Basit gibi görünen bu hareket etkin yapıldığında son derece yüz güldürücü sonuçlar sağlar. Düzenli squat hareketi yapan kadınların kalçaları yuvarlak, kalkık ve sıkı olur.

Siz de Jennifer Lopez, Kim Kardashian gibi kalçalara sahip olmak isterseniz, bu hareketi düzenli bir şekilde yapmalısınız. Zira yaz da yaklaşıyorken bu egzersiz sizi sahillerin yıldızı yapabilir.

Squat; vücudunuza denge kazandırırken esnekliği de arttırır. Güçlü bir postür ve sıkı bir kalça için en temel önerimizdir. Dengeyi de güçlendirir. Sırt, bel ve bacak kaslarınız da Squat ile çalışır. Sırt ve bacak kaslarınız kısa zamanda daha çok kas toplayan bölgelerdir. Vücudunuzdaki kas kütlesini arttırmak istiyorsanız, Squat size az zamanda çok iyi sonuçlar verecektir.

Çömelme en bilindik egzersizlerden biri olmasına rağmen, en yanlış uygulanan hareketlerin de başında gelmektedir. Her antrenmanda olduğu gibi, Squat çalışmaları sırasında da hareketleri doğru bir biçimde uyguladığınızdan emin olmalısınız. Doğru nefes, vücudumuzun direncini düşürmeden daha uzun süre çalışmanızı sağlar. Egzersiz sırasında dikkat etmeniz gereken önemli birkaç noktayı da belirtelim.

Basenleriniz yere tamamen paralel olana kadar çömelmeyi sürdürün. Yere mümkün olduğunca çok yaklaşıp çömelmedikçe sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Hareketi tam anlamıyla uygulamadığınız için, egzersizden verimsiz sonuç alırsınız. Çömelme hareketini olması gerektiği gibi uyguladığınızda güçlü bir sırt ve sağlam bacaklara sahip olacaksınız.

Dizleriniz ayak parmak uçlarınızı geçmesin. Böylece sırtınız tamamen dik olur ve kalçanızın hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

Kambur durmayın. Kambur durmayı engellemenin en kolay yolu kafanızı egzersiz süresince sürekli dik tutmaktır. Karın kaslarınızı da gerdiğiniz takdirde sırtınız kambur yapmayacaktır. Böylece sırtınızın hareketini kontrol ederken, karın kaslarınızı da çalıştırmış olursunuz.

Bacaklarınız kalçanızın genişliğinde açın. Squat’ın aynı zamanda bir denge egzersizidir. Dengenizi korumak için bacaklarınızı kalça genişliğinde tutmanız ve ayak parmak uçlarınızı 30 derece dışarı tutmanız size kolaylık sağlar.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.