İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN

Kimyasal Peeling,  özet olarak cilt soyma işlemidir. Bu işlem deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve yara izlerini gidermek, cilt görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulanması mantığı ile yapılmaktadır. Esstanbul’un uzman estetisyenleri bu konuda kaliteli çalışmalara imza atmakta ve cildinize çok daha iyi bir görünüm kazandırmak için çalışmaktadır. Kimyasal peeling yöntemi sadece yüz bölgesine değil aynı zamanda başka bölgelere de uygulanabilmektedir.

 

 

Kimyasal Peeling Nedir?

 

Kimyasal peeling uygulaması cildin üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak derinin alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatmak için kullanılmaktadır. Bu peeling yöntemi ile kollajen sentezlerinin uyarılması sonucu ile daha genç, parlak ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlar. Bu uygulama sadece yüz bölgesine değil aynı zamanda göğüs dekoltesinde oluşan ince çizgileri gidermede, sırttaki sivilcelerin ya da sivilce izlerinin giderilmesinde, ellerde oluşan yaşlılık lekelerinin ve çillerin de azaltılmasında kullanılmaktadır. Peeling uygulaması derinlik seviyelerine göre çeşitlilik de göstermektedir. Yüzeysel, orta ve derin olarak üçe ayrılan bu uygulamada genellikle yüzeysel ve orta derinlikler tercih edilmektedir. Yüzeysel peelingler haftalık aralıklarla, orta peelingler ise 3 ila 6 ay aralıklarla kullanılmaktadır. Bu kimyasal uygulamaların mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından icra edilmesi şarttır.

 

 

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

 

Kimyasal Peeling, öncelikle cilt tipine göre kullanılması belirlenen kimyasal ilacın bir fırça yardımı ile temiz cilde uygulanmasıyla başlamaktadır. Belli bir süre bekledikten sonra bu ilaç deri üzerinden iyice temizlenmekte ve sonrasında ise masaj yöntemi ile nemlendirici krem ve güneş kremleri sürülmektedir. Peeling tek seansta yapılmaktadır. Ve genellikle etkisi anında ya da 1 hafta içerisinde fark edilmeye başlanır. Bu işlem aralıklar halinde tekrarlanırsa cilt daha sağlıklı bir hale gelir. Kimyasal olan bu yöntemi uygulamadan önce mutlaka cildin çok temiz olması şarttır. İşlemden sonra ise hassas bir hale gelen derinin güneş kremleri ve nemlendiricilerle korunması gerekmektedir.

 

 

Kimyasal peeling; kuru cildin düzeltilmesi, kırışıklıkların giderilmesi, sivilce lekeleri, leke problemleri gibi sıkıntılardan şikayetçi olan kişilere uygulanmaktadır. Bu yöntem sırasında cilttehafif bir batma hissi, geçici bir kızarıklık ve soyulma olabilir. Bunlar normal ve geçicidir. Peeling ygulaması sonrası sağlıklı ve canlı bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Kimyasal Peeling Nedir, Nasıl Yapılır? Kimyasal Peeling Nedir, Nasıl Yapılır? Kimyasal Peeling Nedir, Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.