Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kış Tavsiyeleri

Kış ayları tüm doğa da olduğu gibi insan vücudunda da metabolizmanın yavaşlamasına sebep olur. Bu sebepten dolayı yağlanma artar bu da peşi sıra sorunları ortaya çıkarır. Kilo alımı, bölgesel yağlanma, selülit ve ödem bu sorunların bir kısmıdır.

Esstanbul güzellik merkezinin uzman kadrosu ve ileri teknoloji cihaz parkuru sayesinde etkin ve hızlı sonuçlar alınmaktadır.

Metabolizmanın yavaşlaması vücutta pek çok sorunu beraberinde getirir. Bunlar; hızlı kilo alımı, genetik yağ yataklarında bölgesel fazlalıklar, selülit, uyku bozukluğu, depresyon…v.b. Metabolizmayı hızlandırma da FDA onayına sahip tek cihaz Cryo Cabin’dir.

Cryo Cabin sistemi ile 2-3 dakika süren 20 seanslık program sayesinde;

Metabolizma hızlanır,

Her seans sonrasında gün içinde ekstra 700- 1000 kalori daha yakılır,

Kilo verme hızında artış olur,

Cilt sıkılaşır,

Uyku bozuklukları giderilir,

Seratonin aktivitesi yükseltilir ve depresyon tedavisine yardımcı olarak kullanılır,

Performansı arttırır,

Selülit dokusunda düzelme sağlar….

Bölgesel yağlanmalarda etkin tedavi yöntemlerinin başında soğuk lipoliz teknolojisi Coolshape ve Zerona gelmektedir.

Coolshape ( soğuk lipoliz) yöntemi ameliyatsız liposuction olarak da bilinmektedir. İşlem uygulandığı bölgede kalıcı olarak yağ yakımı sağlamaktadır. Coolshape (soğuk lipoliz) yöntemi ile vücudun pek çok bölgesinde incelme sağlanmakatadır. Uygulama alanları;

Basen, Popo alt bandı, iç bacak yağlanmasının giderilmesi, diz içi yağlanmasının giderilmesi, kollarda ki yağlanmanın giderilmesi, karın, mide, bel çevresi, sutyen bandı, ön ve arka bacak yağlanmalarının giderilmesinde etkin ve hızlı bir çözümdür.

Coolshape uygulaması sırasında uygulama alanında başlık içinde -10 derecelik soğukluk yaratılarak içine aldığı yağ hücrelerini 1 saat boyunca soğutarak en az %35 en çok %50 yağ hücresini dondurur. Donan yağ hücreleri metobolik hıza bağlı olarak 1,5 ile 2 hafta içinde vücut tarafından işe yaramayan hücre olarak görülüp doğal yollarla parçalanır. İşe yaramayan yağ hücrelerinin atılımı dışkı yolu ile 4 ay boyunca devam eder. Tek seanslık Coolshape uygulamasından 1,5 ay sonra uygulama bölgesinden ölçüm alınır ve en az bir beden incelme gözlenir.

Coolshape ameliyatsız liposuction teknolojisi kadın ya da erkek herkeste güvenle uygulanabilir. Uygulama her bölgede 1 saat olarak planlanır. İşlem sırasında soğukluk hissedilmez. Uugulama alanında kişilerin %10’unda hafif bir morarma olabilir ki bu da 2-3 gün sürer. Sistem acılı değildir.

Bölgesel incelmenin FDA tarafından etkisi onaylanmış diğer bir yöntemi de Zerona’dır. Zerona teknolojisi geniş bir alanda kızılötesi ışık sayesinde yağ hücrelerinin esneyip içine topladığı fazla yağ taneciklerini hücre dışına çıkararak kişinin yağdan incelmesini yağlar.

Zerona uygulaması yağdan incelme, bölgesel zayıflama yapmasının yanı sıra uygulama alanında cilt kalitesinde de artış sağlar.

Zerona uygulaması bölgede 20 dakikalık minimum 6 seans olarak planlanır. Hücre dışına çıkarılan yağ tanecikleri vücut tarafından kalori yakımında kullanılır ve aynı zamanda kolestrol de düşmeye sebep olur.

Zerona teknolojisinin uygulandığı bölgeler;

Karın + Mide,

Sırt + Bel çevresi,

Popo bölgesi,

Ön ve arka bacaklardır.

Zerona sistemi kadın ya da erkek herkese güvenle uygulanabilir. İşlem sırasında hiçbir acı, sızı ya da sıcak- soğuk hissedilmez.

Esstanbul Güzellik merkezinin geniş yelpazede hizmet veren ve pek çok soruna çözüm üreten cihaz ekipmanı, konusunda uzman personeli bulunmaktadır.

Cilt bakımlarından ( hydrafacial, oksijet, coolift…), selülit tedavilerine ( AWT, Powershape, Lipostar, lenf Drenaj), vücut sıkılaştırma programlarından ( Mutlipolar Radyofrekans, Saten radyofrekans, Skintyte BBL…), bölgesel incelme – metabolizma hızlandırma ( Coolshape, Zerona, Cryo Cabin, LPG…) sistemlerine kadar geniş bir hizmet yelpazesi bulunmaktadır.

Esstanbul güzellik merkezi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Şenel’in kurmuş olduğu butik hizmet anlayışına ve sonuca odaklı bir kurumdur.