Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Pötikare

2015 yaz modasına yön verecek trendlerden biri ile karşınızdayız. Bu yaz çamaşırdan gömleğe elbiselerden bikinilere kadar aklınıza gelebilecek tüm giysi, ayakkabı ve aksesuarlarda pötikare desenini sıkça göreceğiz.

Modaya yön veren tasarımcılar bu sezon Paris , Londra ve Milano moda haftalarında kareli ve özellikle pötikareli desenlere yoğun yer ayırdılar. Dünyaca ünlü moda devleri Pierre Balmain, Michael Kors, Stella Mc Cartney ve Oscar de la Renta gibi birçok isim bu sene bize 50’li ve 60’lı yılların en gözde desenlerinden olan pötikare deseninin geri dönüşünü müjdeledi. Bridget Bardot ve Jane Fonda ile bir zamanlara yine damgasını vurmuş İngilizlerin Gingham adını verdiği ve dilimize Fransızca dan yerleşen pötikare deseni 2015 yazında bir taraftan en şık davet giysilerinde bize göz kırparken sokak modasında ise jean detaylarında, salaş gömleklerde de önümüze çıkıyor.

Pötikare deseni ünlüler cephesinde de şimdiden yerini almış durumda. Pop ikonu Rihanna geçtiğimiz günlerde katıldığı ünlü kozmetik markası Mac’in Aids Yardım Fonu yararına düzenlediği gecede Altuzarra 2015 İlkbahar Yaz koleksiyonundan seçtiği pötikareli döpiyes elbiseyle göz kamaştırdı.

Ünlü oyuncu Katie Holmes günlük kıyafetlerinde seçtiği pötikareli desenli gömleğini Jean ve trechkotla kombinlemeyi tercih ediyor. Önerimiz siz de gardrobunuz için bu sezon en azından bir pötikare desenli gömlek edinin. Bir blue jean ve beyaz tişört ile hem rahat hem de trendy bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.