Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sahillerde 2015 Yazı İçin Festival Havası

SAHİLLERDE 2015 YAZI İÇİN FESTİVAL HAVASI:

Bu yıl ki yaz sezonunda plajlar birbirinden çarpıcı yeni bikini kolleksiyonlarıyla ışıl ışıl parlayacak. Zira dünyaca ünlü tasarımcılar artık ağızbirliği yaparcasına birkaç renk ve modelin üzerine odaklanmıyor. Farklı çizgilerin denendiği bir sürü alternatif model ortaya çıkıyor. En az 5 -6 farklı trendin hüküm süreceği 2015 yazında hareketli bir bikini sezonu bizleri bekliyor. Şimdi bu sezona damgasını vuracak trendleri anlatalım:

Bahar Yaz 2015 Bikini Mayo Trendleri #1: Uyumsuzluğun Uyumu

Birbirinden bağımsız renk yada desende iki parçanın kombine edilerek uygulanan bu trendi plajlarda çok sıklıkla göreceğiz. Bu tür “uyumsuz” uyuşmaları siz kendinizde yapabilirsiniz. Yada özellikle böyle tasarlanmış bikinilerden de yeni sezona edinebilirsiniz. Aslında bir bakıma bu yolla vücudunuzda gizlemek istediğiniz yerleri örtebilir yada ön plana çıkarmak istediğiniz yerleri farklı etkin renklerle belli de edebilirsiniz. Dsquared Luli Fama gibi tasarımcılar bu tekniği bu sezon modellerine uyarlamış durumdalar.

Bahar/ Yaz 2015 Bikini Mayo Trendleri #2: 3D Baskılı Bikini – Mayo Modası

Çarpıcı desenli bikiniler bir çok kadının denediği tarzlardan biri olmuştur. Göze çarpıcı olmanın bir ön koşulu olarak plajlarda ilginç desenler ve canlı renkler bu yıl da kendine güvenen güzel kadınların gözdesi olacak. Günümüz teknolojisi geliştikçe baskı olanakları da artıyor. Dolayısıyla bunun yansımasını modada ve bikinilerde de göreceğiz. Gerçeğe yakın görsellikle 3 boyutlu desenler ve motifler bu sezonun en çarpıcı yeniliklerinden biri olmaya aday. Bu trendi son birkaç yıldır tişörtlerde görüyorduk. Şimdi de mayo ve bikinilerde görebileceğiz. Mara Hoffman, Salinas, Agua de Coco, Adriana Degreas gibi bir çok tasarımcı yeni modellerinde 3 boyutlu tasarımlara da yer verdiler. Beğeneceğinizden eminiz.

Bahar / Yaz 2015 Bikini Mayo Modası Trend #3: Kalın / Uzun ( Longline) Bikini Üstleri

Boyuna doğru yükselen bikini modellerinin yanında göğüs altı uzun bikinilerde kadınlara ayrı bir şıklık ve dişilik katıyor. Bu tarz bikini üstleri, güneşlenmek için ideal olmasa da şık görünmek isteyen bayanların tercihi olacak. Bilhassa artık bronz tenden beyaz tene doğru bir eğilim varken bu modele rağbetin fazla olabileceği düşünülebilir. Bu tür bikini üstlerinde retro desenler, bu yılın gözdesi pötikareler moda olacak.

Bahar/ Yaz 2015 Bikini Trendi #4 Uzun Kollu Bikiniler / Mayolar

Öyle anlaşılıyor ki bu yıl ki bikinilerde vücudun üst kısmını örten tarzlara doğru bir gidiş var. Boyundan bantlı, bele doğru uzayan bikinilerden sonra bir başka model olarak da uzun kollu bikinleri göreceğiz. Adeta uzun kollu bir body üstünü anımsatan yapısıyla bu modeller plaj giyiminde farklı bir hava yaratacak. Aynı zamanda giyen kişide sportif ve hi-tech tarzı yansıtacak. Bu modelin hem bikini olarak 2 parçalı halini hem de tek parça uzun kollu mayo şeklini de sahillerde bolca göreceğiz. Bu trendin öncü tasarımcıları Cia Maritima, Agua de Coco ve Adriana Degreas be sezon ki kolleksiyonlarında bu modelden birbirbirinden farklı bir çok ürün ortaya koydular.

Modada sınır kural yok. Moda artık her kişinin kendi stilini yansıtabildiği farklı trendlerin karmasıyla oluşuyor. Endüstri de bu yönde üretim yapıyor. Yazın bu renklilikle bizleri bir hayli eğlendireceğini umuyoruz.

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.