İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN

Selülit, kadınların genellikle karşılaştığı ve hiç hoşlanmadığı en büyük dertlerden birisi olarak kabul edilmektedir. Cildin pürüzsüzlüğünü ortadan kaldıran ve cilde tabiri caizse portakal kabuğu görünümü veren bu rahatsızlık, birçok yöntemle tedavi edilebilmektedir. Esstanbul Güzellik Merkezi olarak, bizler de size uzman ekibimiz ve kaliteli araçlarımızla en iyi tedavi yöntemlerini sunmakta ve çok yüksek oranda olumlu sonuçlar elde etmekteyiz. Bu sayede şimdiye kadar birçok müşterimiz, dilediği fiziksel görünüme kavuştuğu için bizden çok memnun kaldı.

 

 

Selülit Nedir?

 

Selülit, vücuttaki kan dolaşımının azalması ve bunun sonucunda hücrelerdeki sertleşme ve bozulmalardan ötürü meydana gelmektedir. Bu bozulmalar nedeni ile deriler ile doku parçaları arasında boşluklar oluşur ve cildin portakal kabuğu gibi görünmesine neden olur. İşte buna selülit adı verilmektedir. Selülitin kaç aşaması vardır?

 

 

İlk Aşama: Bu durum başlangıç seviyesindedir ve dışarıdan görünmez. Ancak elle deri sıkıştırıldığı zaman görünür.

 

İkinci Aşama: Bu aşamada dışarıdan tamamen belli olmasa da dikkatli bakıldığı zaman görünür.

 

Üçüncü Aşama:  Artık bu aşamada selülitler ağrı bile yapmakta ve dışarıdan çok belli olmaktadır.

 

 

Selüliti engellemek için Esstanbul Güzellik Merkezin de uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler beslenme ve sporla da desteklendiği zaman bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkündür. Eğer sizler de selülit rahatsızlığı çekiyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

 

 

Selülitten Nasıl Kurtulunur?

 

Selülit, aslında kurtulması zor bir durum olarak bahsedilse de uzman bir doktorun elinde bu görüntüden kurtulmanız mümkündür. Bu rahatsızlık, bölgedeki kan dolaşımının yavaşlamasından ötürü meydana gelmektedir. Bozulan kan dolaşımı hücrede sertleşmeleri meydana getirmektedir bu durum da cilt yapısında bozuk görüntülere neden olmaktadır. Uzmanın size yapacağı vücut analizlerinden sonra uygulayacağı çeşitli yöntemler sayesinde bu rahatsızlıktan kurtulmanız hiç de zor olmamaktadır. Fakat bilmeniz gereken en önemli şey yöntemlerin yanı sıra sizin de spor ve diyet yapmanız gerektiğidir. Aksi takdirde kurtulduğunuz selülitler kısa bir süre sonra sizi tekrar ziyaret edecek ve yöntem için verilen çabalar da boşa gidecektir. Bu nedenle selülitten kurtulmak için salt tedavi yöntemlerinin yanında diğer tamamlayıcı faktörleride göz ardı etmemek gerekmektedir.

Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Selülit Nedir, Selülitten Nasıl Kurtulunur? Selülit Nedir, Selülitten Nasıl Kurtulunur? Selülit Nedir, Selülitten Nasıl Kurtulunur?
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.