Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

SELÜLİT TEDAVİSİ

SELÜLİT NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Birçok kadının ortak sorunu olan selülit, deri altında aşırı düzensiz yağ birikmesi sonucunda ortaya çıkan ,çoğunlukla popo, kol, bacak, göbek bölgesinde oluşan düzensiz dolaşım sorunudur. Genellikle portakal kabuğu şeklinde görüntü veren selülit başlangıç aşamasında kontrol atlına alınması hızlı sonuca ulaşmayı sağlamaktadır.

SELÜLİT NEDEN OLUR?

Genetik faktörler, hormonal faktörler, kötü beslenme, egzersiz ve hareketlerin azalması, yanlış giysi kullanımı(dolaşımı bozan), sigara tüketimi, su içmeme problemi gibi birçok sebebe bağlı bulunan selülit tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır.

SELÜLİT TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Genellikle selülit tedavisinde birbirini destekleyen bir program uygulanması kalıcı ve tatmin edici sonuçlar doğurmaktadır. Dolaşım bozukluğunun bir sebebi olan selülit tedavisinde lenf drenaj yöntemi önemli bir yer tutmaktadır.

AWT (akustik ses dalgası )uygulaması ise selülit tedavi yöntemleri arasında yıllardır bilinen en etkili yöntemdir. Kişinin sorununa , cilt yapısının uygunluğuna göre Radyofrekans ve POWERSHAPE gibi yöntemlerden de faydalanılabilir.

SELÜLİT SORUNU ESTETİK BİR KAYGI MIDIR?

Selülit sadece estetik bir kaygı olarak düşünmek doğru bir yaklaşım değildir. Elbette estetik görüntüsünden kimsenin mutlu olmasını bekleyemeyiz ,kişinin yaşam koşullarını da ortaya koyan selülit problemi kişinin düzensiz beslendiğini , hareketsiz yaşam sürdüğünün de bir göstergesi olarak sağlıklı yaşam biçimine geçmesi konusunda da fikir vermektedir. İlerleyen aşamalarda selülit bir dolaşım problemine dönüşmektedir. Bu yüzden de bacaklarda ağrı ve çekme hissi yaratarak yaşam kalitesini düşürmektedir.

SELÜLİT YAŞA BAĞLI MIDIR?

Yaş, kilo ayrımı yapmayan selülit ,yaşlı, genç ve hatta bebeklerde bile görülebilmektedir. Selülit sorunu kişilerin özellikle yaz aylarında dikkatini çekmeye başlar. Oysa bu sağlığımızla ilgili bir sorunun işareti olan selülitin kış mevsiminde de gözden kaçırılmaması ,sorunun çözümü , kontrolde tutulması ilerleyen yıllar içinde önem taşımaktadır. Selülit yaşa bağlı bir sorun değildir.

Selülit bir rahatsızlık mıdır?

Selülit sorunu olan kişilerde öncelikle sorunun doğru tespiti için muayene olmaları gerekmektedir. Yapılması gereken işlemler ; kişiye, bölgeye ve sorunun büyüklüğüne göre tespit edilmesi doğru çözüm sunmaktadır.

Selülit 3 aşamada gelişmektedir. Birinci aşama dolaşım bozukluğu; damarlardan akan su dokulara dolmaktadır. İkinci aşama; ödem fazlalığı olmaktadır. Üçüncü aşama ise dokularda biriken yağ, su ve tuz molekülleri organizma tarafından kullanılmadığından, selülit görüntüsü yerleşmektedir.

Lipo ödem sorununun da selülite çok benzer bir görsel oluşturması. Bu sorunun selülit ile karıştırılmasına sebep verir. Gerçi lipo ödem sorunu yaşayan kişilerde de selülit tedavi protokolleri büyük bir rahatlama sağlamaktadır.

SELÜLİT KREMLERİ İŞE YARAR MI?

Tek başına selülit kreminden medet ummak yeterli değildir. Selülit oluşumunu engelleyen şartların yerine getirilmesi ,teknolojik desteklerle yapılan uygulamalarla birleştiğinde elbette kremlerde katkıda bulunacaklardır. Çünkü selülit sorunu cildin yüzeyinde oluşan bir sorun değildir. Günümüz teknolojisi ile üretilen ürünler bu savaşta az bile olsa sıfırdan büyük etki sağlamaktadır. Selülit tedavilerinde krem takviyesi yapmak en azından evde de cilde az da olsa masaj yapma alışkanlığını arttırır. Bunun neticesinde kişi mikro dolaşıma kattı sağlamış olur.

Selülit tedavi uygulamaları <— hakkında bilgi için tıklayın