İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Sağlık/Güzellik / Soğuk Su ile Duş Yapmak

Soğuk Su ile Duş Yapmak

Soğuk Su ile Duş Yapmak
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre soğuk su vücut ısısının düşmesiyle birlikte titremeye neden olduğundan metobolik hızı arttırarak bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

 

Zayıflatır.

Soğuk duşa girdiğinizde vücudunuz ısınmak için enerji üretmeye çalışır bu esnada daha çok yağ yakarak zayıflamanıza katkı sağlar.

 

Kan dolaşımınızı hızlandırır.

 

Sakinleşmenizi Sağlar

Depresif olduğunuz zamanlarda soğuk su ile yapacağınız birkaç dakikalık duş sizi sakinleştirerek daha iyi hissetmenizi sağlar.

 

Cildinizi parlatır.

Soğuk su ile duş yaptığınızda soğuk, açık gözeneklerin daralmasını sağlar bu sayede cildiniz daha parlak ve daha sağlıklı görünür.

 

Soğuk su ile duş aldığınızda saçlarınızın daha diri ve parlak olduğunu göreceksiniz.

 

Yapılan klinik araştırmalarda soğuk duş erkeklerde testesteron seviyesini pozitif yönde etkilediği görülmüştür.

 

Sıcak su ile duş almanın sperm kalitesini düşürdüğü bilinmektedir. Bu sebepten bebek sahibi olmak isteyenlere sperm kalitesini arttırmak için soğuk su ile duş almaları önerilmektedir.

 

Uyumakta güçlük çekenlere uzmanlar uyku öncesi soğuk duş önerilmektedir. Soğuk suyun yaptığı şok etkisi vücudunuzu rahatlatarak uykuya kolay dalmanızı sağlayacaktır.

 

Soğuk su ile duş yaptığınızda nefes alış verişleriniz sıklaşır ve daha derin nefesler alırsınız bu esnada akciğerleriniz açılarak daha fazla oksijen alarak rahatlamanızı sağlar.

 

 

Berna Laçin Anlattı
HydraFacial MD, el değmeden, makine aracılığı ile , temizleme, bakım ve tedaviyi aynı anda yapan bir sistem. Bir yandan özel serum ve vakumlama aracılığıyla ölü deriyi temizlerken bir yandan da leke, gözenek açıklığı, aşırı yağlanma gibi sorunları tedavi ediyor.
Evde Pratik Makyaj Sırları
Birbirinden pratik ve kullanışlı makyaj tüyolarını sizin için hazırladık.
Maskesini Cildinize Bile Kullanacağınız Doğal Meyve ...
Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.