İLETİŞİME GEÇİN

Başarılı!

Mesajınız bize ulaştı.

Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

İLETİŞİME GEÇİN
Blog / Sağlık/Güzellik / TIRNAKLARINIZLA TARZINIZI ORTAYA KOYUN.

TIRNAKLARINIZLA TARZINIZI ORTAYA KOYUN.

TIRNAKLARINIZLA TARZINIZI ORTAYA KOYUN.
Geri Dön
Facebook'ta Paylaş
Tweetle

TIRNAKLARINIZLA TARZINIZI ORTAYA KOYUN. 

Son ayların ülkemizde de ilgi çeken uygulamalarından birini size uygulamalı bir örnekle paylaşıyoruz. Dünyada yepyeni bir trend: Nail Art. Türkçe adıyla “Tırnak Sanatı”. Artık bayanlar tırnaklarıyla da tarzlarını ortaya koyuyor. Birbirinden farklı renk ve motiflerin kombine edilerek yapıldığı tırnak boyama uygulamaları, ellerimizin daha dikkat çekici hale gelmesini sağlıyor. Bu  iş için  özellikle yurtdışında özel uygulama kitleri ve bu işte uzmanlaşmış özel nail art mağazaları var. Manikürden daha özelleşmiş yanıyla bu uygulamada tırnaklara sanatsal dokunuşlarla yepyeni kimlik ve stil kazandırılıyor.

 

Bu uygulamada tek renkte oje kullanıyoruz. Çizgileri yaparken kullanacağımız ince bantları herhangi bir kırtasiyeden bulabilirsiniz. Ya da siz de elinizde bulunan mevcut bantları 3 mm inceliğinde şeritler halinde keserek de kullanabilirsiniz.

 

Öncelikle tırnaklarımızı istediğimiz şekle makas ve törpü yardımıyla getirdikten sonra baz katımızı sürerek işlemimize başlıyoruz. Zemin rengimizin tırnak yüzeyini kusursuz şekilde kapadığından emin olun. Baz rengin iyice kurumasını bekleyin. Daha sonra 2 mm inceliğinde hazırladığımız bantları önce tırnak genişliğinize göre verev şekilde 2 yada 3 sıra halinde 6-7 mm aralıklı şekilde yapıştırıyoruz. Sonra da aynı işlemi dikine doğru bantlarla uyguluyoruz. Böylece tırnak üzerinde baklava deseninde bir şablonumuz oluşuyor. Daha sonra tırnaklarımıza ayni renkte oje ile bantlar yapışıkken ikinci katı sürüyoruz. Böylelikle tırnak yüzeyinde bantların altında kalan kısımda derinlikli bir yüzey oluşuyor. Tırnaklarımız kuruduğunda bantları yavaşça söküyoruz.

 

Sonraki aşamada tırnakları süsleme ya geçiyoruz. Pırıltılı kısımlar için ister küçük simli taşlar kullanabilirsiniz. İsterseniz bu tür simli bir tırnak cilasıyla kendiniz de bu etkiyi yaratabilirsiniz. Bu tür minik taşlar çeşitli kozmetik ya da tuhafiye mağazalarında da artık satılıyor. Hatta hobi ürünleri satan mağazalarda da bulabilirsiniz.

 

Tırnak sanatı için geliştirilmiş piyasada özel araçlar var. Bunlardan biri de Dotting Tool. Yani Türkçede nokta yapma aleti diye de denilebilir. Bu alet ince uçlu genellikle metalden yapılıdır. Bu aleti bulamazsanız, yuvarlak ince uçlu metal bir çubuk en kötü bir kürdan dahi işinizi görebilir.  Desen oluşturma ve çeşitli taşları yerleştirmede yardımcı oluyor. Tırnaklarınıza pırıltı verecek bu taşları bu alet yardımıyla tutabilir ve yerlerine yerleştirebilirsiniz. Kendinden yapışkanlı taşlar da piyasada mevcut. Şayet bunlardan bulamazsaniz tuhafiyede satılan simler ve bir tırnak cilasının yardımıyla da bu işlemi yapabilirsiniz.

 

Son kat olarak elde ettiğimiz pırıltıları  tırnak cilasıyla yerlerine sabitliyoruz. Göz alıcı deseniyle tırnaklarınıza herkes bayılacak.

 

Bu Haber Esstanbul Sosyal Medya Ekibi Tarafından Hazırlanmıştır.

 

 

Günaydın İyi Haftalar
Her sabah ayılmak güne zinde başlamak için içtiğiniz sabah kahvenizi içerken haberimizi okumanızı öneriyoruz.
Evde Varis Tedavisi
Varis günümüzde pek çok kişinin şikayet ettiği bir rahatsızlıktır. Evde uygulayabileceğiniz basit tedavinin varislerinize iyi geldiğini göreceksiniz.
Salatalık ile ilgili Şaşırtıcı Bilgiler
Her daim buzdolabınızda olan salatalığın vücuttaki pozitif etkilerini okuyunca gözlerinize inanamayacaksınız.
Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilir ve Tüm Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.