Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Tedavisi ve Sıkılaşma

Selülit oluşumu ve vücutta oluşan gevşemelerin nedenleri çözüme giden yolu belirlemek için çok önemlidir. Selülit ve Sıkılaşma sorununu giderme de, selülitli ve gevşemiş vücut dokusunun öncelikle dolaşım bozukluklarından kaynaklandığının tespiti çok önemlidir.

 

Vücutta lenf ve kan dolaşımındaki bozukluklar ve rahatsızlıklar yaş, kilo ve cinsiyet gözetmeksizin selülit oluşumunu tetikler. Bununla birlikte aşırı yağlı beslenmede selülit ve bölgesel yağlanma oluşumunun önemli nedenlerindendir. Sık kilo alıp verme, düzensiz ve yanlış spor aktiviteleri de bu sebeplere eşlik etmektedir.

 

Selülit ve Sıkılaşma Sorunu Neden Kadınlarda daha yaygın görülür ?

Vücudun sıkı ve esnek olasını sağlayan kollajen liflerinin etrafında yağ hücre birikiminin daha çok olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir. Erkeklerde ise kollajen lifleri daha sıkı ve etrafına daha az yağ hücresi topladığı için selülit ve sıkılaşma sorunu kadınlara oranla erkeklerde daha az gözlemlenir. Bu sebepten selülit ve sıkılaşma ihtiyaçları erkeklere göre kadınlarda bir basamak daha fazladır.

 

Vücutta oluşan selülitin de çeşitleri mevcuttur. Bunları basitçe sıralamak gerekirse;

Selülit ve sıkılaşma yöntemlerine ihtiyaç duyulan başlıca nedenler, hormonal ve dolaşım bozukluklarından kaynaklı selülit dokusu, genetik yatkınlık, kilo sebebiyle kollajen liflerine baskı yapan selülit ve yaş sebebiyle kollajen liflerinin gevşemelerinden kaynaklı selülit oluşumudur.

 

Çevresel faktörler ya da yaşam biçimi kaynaklı olarak nitelendirebileceğimiz selülit. Serbest radikallerin birikimine sebep olan özellikle sigara, alkol ve yanlış beslenme olarak nitelendirilebilir.

 

Selülit ve Sıkılaşma Fiyatları

Selülit giderme uygulamalarında kullanılan cihaz, uygulama bölgesi ve uygulama süresine göre selülit ve sıkılaşma fiyatları farklılık göstermekte olup, detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Selülit ve Sıkılaşma Sorunu

Selülit durdurulabilir ve engellenebilir bir oluşumdur. Doğru tedavi ve Selülit ve Sıkılaşma protokollerinde, uygun beslenme çözüme giden en iyi yoldur.

 

Esstanbul Güzellik Merkezi.  İstanbul Bağdat Caddesi Suadiye de geniş teknolojik ekipmanı ve uzman kadrosu sayesinde tıpkı diğer estetik ve güzellik sorunlarınız gibi selülit ve sıkılaşma konusu da 2007 yılından bu yana çözüm üretmektedir. Şenel Plastik Cerrahi kuruluşu olan Esstanbul Güzellik Merkezi selülit ve sıkılaşma ile ilgili tüm sorunlarınızda sizin için size özel programlar hazırlayarak vücudunuz ile barışık ve mutlu yaşamanıza olanak sağlar.

 

Selülit ve Sıkılaşma Yöntemleri

 

ESWT/AWT Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

AWT/ESWT akustik ses dalgası sistemidir. AWT ses dalgalarını kullanarak kollajen dokusuna baskı yapan yağ hücrelerinin geri çekilmesini sağlamaktadır. Kollajen dokusunun baskı altında kalması selülit oluşumuna ve dolaşım bozukluğuna sebep olmaktadır. FDA tarafından selülit tedavisinde onay alan AWT/ESWT sistemi selülit dokusunu düzeltirken bölgesel incelmede sağlamaktadır.

 

POWERSHAPE Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Kombine etki için tasarlanmış olan Powershape 3 etki, Radyofrekans + Vakum + Kızılötesi Işın vakum masaj sistemi  selülitin oluşmasına sebep olan dolaşım bozukluğunu radyofrekans sistemi sayesinde önler. POWERSHAPE Kollajen dokusunun yağ hücrelerinin baskısı altında kalması sebebi ile oluşan gevşemeyi kızılötesi ışınlar yardımı ile yağ birikimlerinin önüne geçerken, dolaşım sistemine baskıyı önlemeyi hedefler. Bu 3 etki sayesinde selülit dokusu düzenlenir, ödem atılır ve bölgesel incelme gerçekleşir.

 

LİPOSTAR Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Elektro manyetik alan atılımı yani PEMF sistemi ile çalışır. Kas sistemini tetikleyerek kan dolaşım sistemini ve lenf sistemini harekete geçirir. LİPOSTAR özellikle kalça bölgesi gibi yağ yoğunluğu yüksek yerlerde derin dokuda sistemi harekete geçirerek selülitin önüne geçer ve bölgesel incelme sağlar.

LPG Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

LPG sistemi vakumlu döner başlıklar sayesinde derin doku masajı yaparak dolaşımı düzenler ve toksinlerin atılmasını sağlar. LPG selülit oluşumunun en önemli sebeplerinden biri olan dolaşım bozukluğu ve ödem sorununu çözümler.

 

LENFDRENAJ Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Pressoterapi yani lenf drenaj sisteminin ana amacı ayak tabanından başlayarak lenf noktalarını harekete geçirerek vücudun lenfatik sistemini açmaktır. Dolaşımın düzenlenmesi sayesinde vücut ödem ve toksinlerden kurtulur. LENFDRENAJ selülit oluşumuna sebep olan serbest radikaller, ödem ve toksinler vücuttan uzaklaştırılır.

RADYOFREKANS Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Radyodalgalarının doku içinde suyu ısı yoluyla harekete geçirmesi prensibiyle çalışmaktadır. Dokunun ısıtılmasına bağlı olarak yaratılan kinetik enerji kollajen dokusunu uyarır. Selülitin kadınlarda özellikle kollajen fibrillerine baskı yapmakta olduğu bilinmektedir. Radyofrekans hem selülit oluşumunu engeller, hem vücudu sıkılaştırır hem de bölgesel incelme sağlar.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.