Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Gençleştirme

Kollajen üretiminin zaman içerisinde azalmasının en çok yansıması kuşkusuz yüz bölgesine olmaktadır. Yer çekimi, nem kaybı, genetik faktörler, sık kilo alıp verme, stres, kötü beslenme, sigara ve serbest radikaller ile birlikte ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşan ince çizgiler zaman içerisinde daha da derinleşmeye başlar. Yaşanan bu süreçte yüzde çizgi oluşmasının dışında yanak, gıdı sarkması ve yüzün ovalleşmesi gibi değişimlere de sebebiyet vermektedir. Yüz gençleştirme, bu ve buna benzer durumlarda baş vurulan yegane çözümdür.

 

Yüz gençleştirme yöntemleri

Kişiler gündelik yaşantılarında doğal yüz gençleştirme yöntemleri içerisinde sayılabilecek, yüz gençleştirme kremleri, yüz gençleştirme egzersizleri ve yüz gençleştirme maskeleri kullansalar da sonuçlar çoğu zaman yeterince tatminkâr olmamaktadır.

 

Günümüzün getirdiği teknolojik değişim ve sahip olduğumuz ileri düzey cihazlar ile çoğu zaman cerrahi müdahale ye gerek duymaksızın ameliyatsız yüz gençleştirme başlığı altında toplanarak sorun olan bölgelere yapılan müdahale ile çözüme ulaşabilmektedir.

 

Şenel Plastik Cerrahi kuruluşu olan Esstanbul Güzellik Merkezi kurulmuş olduğu 2007 yılı itibarı ile güler yüzlü uzman kadrosu ve sahip olduğu son teknoloji makine parkuru ile Bağdat Caddesi Suadiye adresinde müşterilerine hizmet etmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Şikâyet olan bölgeye ve şikâyete bağlı olarak Yüz Gençleştirme uygulamalarında kullanılan makine parkurumuz ve işlevleri ile ilgili kısa bilgileri aşağıda bulabilir ya da yukarıda bulunan yüz gençleştirme menüsü altında bulunan cihazlardan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Yüz Gençleştirme Fiyatları

Yüz gençleştirme uygulamalarında kullanılan cihaz, uygulama bölgesi ve uygulama süresine göre yüz gençleştirme fiyatları farklılık göstermekte olup, detaylı bilgi ve fiyat için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

 

Yüz Gençleştirme için Kullanılan Cihazlar

Son yıllarda gelişen HIFU tedavi cihazları arasında en son teknolojilerden biridir. Ultraformer 3 diğer Radyofrekans, kızılötesi ve lazer tedavi sistemlerinden farklı olarak belirli derinliklerde cilt yüzeyine hasar vermeden tedavi olanağı sağlamaktadır.

 

Ultraformer 3’ün (HIFU teknolojisi) en büyük özelliği derin dermiste ve smas tabakasında (kas tabakası) kollajen sentezinin arttırılması ile ameliyatsız yüz germe işlemini sağlamasıdır.

 

Ultraformer 3 ile cildin 1.5,3,4.5,6 ve 9 mm derinliklerine etki edebildiğinden kişiye özgü tedavi planlanması mümkündür. Ultraformer 3 ile cildin üst, orta ve smas (kas tabakası) yenilenmekte ve ameliyatsız yüz germe işlemi gerçekleşmektedir. Yüz germe ameliyatlarında Smas tabakasına yapılan müdahale ( kas fasyası) cildin gerilmesini sağlar. Ultraformer 3 ameliyatsız olarak yüz germe işlemini smas tabakasına direk etki ederek gerçekleştirmektedir.

 

BBL/SKINTYTE 2 Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

BBL/SKINTYTE2 Cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olan BBL Forever Young uygulaması, kollajen üreten fibroblast hücresini aktive ederek var olan kollajeni korumayı ve yeni kolajen üretimine ortam hazırlamaktadır.

BBL Forever Young ( BBL/SKINTYTE2 ) uygulaması cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede, cilt tonunu düzenlemede, leke tedavisinde, akne tedavisinde, anti aging etkisi ile cildin yapılandırılmasında, yaşlılık ve yüzeysel güneş lekelenmelerinde kullanılmaktadır.

 

TİTAN Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Titan; Rf uygulamalarına kıyasla çok daha ağrısız ve uygulama esnasında yağ dokularına zarar vermek gibi ihtimali olmayan emsallerine göre daha ekonomik bir uygulama metodudur. Titan uygulamasında ciltte belirgin bir sıkılaşma, cilt kalitesinde artış ve gençleşme gözlenmektedir. Titan kesi izi olmadan ağrısız ve konforlu tedavi biçimleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Titan gevşeme ve sarkma görülen tüm bölgelerde (yüz bölgesi ile birlikte kol altı, bacak içi, diz üstü, karın bölgesi gibi) başarısını ispatlamış,  yüz ve vücut gençleştirme müdahalelerinde kullanılan yegâne cihazlar arasında yerini korumaktadır.

 

FOCAL RF & USG ( Saten Yüz Germe ) Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Saten yüz germe olarak nitelendirilen Focal RF& USG uygulaması yüz bölgesindeki kollajeni başarılı bir şekilde artırmak ile birlikte ihtiyaç olan tüm vücut bölgesinde de kullanılmaktadır. ( non-invazıv ) Cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın göz çevresindeki kırışıklıkların açılması, kollajen üretiminin artırılması, gözaltı torbalanma şikâyetleri, yüz ovalinin şekillendirilmesi, kaşların kaldırılması ve göz çevresindeki kırışıklıkların açılması gibi sorunlardan bu yöntemle kurtulmak mümkündür. Focal RF& USGuygulaması saten yüz germe tekniği ile Burundan dudağa uzanan nazolabial çizgilerin giderilmesi, Gözaltı torbalanmaları, Göz kapağı sarkmaları sorunlarının çözümü, Dekolte bölgesi gençleştirme, Yüz ovalinin toparlanması, Dudak üstü çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, Boyunda gevşeme ve enine çizgilerin artışı ve El üstü gevşeme, yaşlanma belirtileri gibi sorunlarda cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın kolayca uygulanabilmektedir.

 

TIXEL Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Tixel; hassas çalışma prensibi ile Lazer ve Radyofrekans’ın aksine sahip olduğu termo mekanik ablasyon teknolojisi ile yeni nesil fraksiyonel cilt yenileme sistemidir. Tixel ‘in buharlaştırma yolu ile yaptığı enerji transferi tıpkı benzeri olan CO₂ lazer tedavisinde olduğu gibi mikro kareler oluşturur. Direk ısı enerjisi ile çalışan Tixel, Lazer ve Radyo frekans’ ın aksine çevre dokuya kesinlikle zarar vermez. Hassa olan göz kapağı bölgesinde, yüz ve vücut kırışıklık giderme sorunlarında, cilt ve leke tedavilerinde başarı ile uygulanmakta olup, memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

 

HYDRAFACIAL Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Hydrafacial, kullanılmaya başlanıldığı tarih olan 1996 yılından itibaren günümüze kadar her yıl en iyi cilt bakımı ve yenileme cihazı seçilen Hydrafacial, tüm dünyada ünlülerin tercihi olarak yerini en üst sırada almaktadır. Güzellik merkezimize geldiği ilk günden itibaren yoğun talep gören Hydrafacial, cilt bakımı konusu başlığı altında cilt yüzeyi yenileme, akne-skar ve leke tedavisi şikayetlerinde yüz bölgesi dışında dekolte ve sırt bölgelerinde de beklentinin çok üzerinde sonuçlar veren bilinen en iyi cilt yüzeyi yenileme sistemidir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.