Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cool Sculpting

COOL SCULPTİNG YAĞ HÜCRELERİNİ DONDURARAK ŞEKİL VERME YÖNTEM

Her geçen gün kendini yenileyen estetik tıp bilimi yağların ısıtılarak değil dondurarak yok etme yöntemi Amerika ve Avrupa ‘yı etkisi altına almıştır.

Cool sculpting (soğuk Lipoliz) yöntemi spor ve diyete rağmen gitmeyen bel simidi, kollar ,iç bacaklar , sutyen bandı , basen , göbek ve gıdı gibi inatçı yağlardan  kurtulmayı sağlar.

Cool sculpting uygulaması vücut anatomisine uygun farklı başlıklarla gerçekleştirilmektedir.- 13 dereceye kadar işlem bölgesinin ısıya duyarlı sensor ile kontrolünü sağlayarak güvenli bir yöntem olduğu kadar etkili bir yöntem olduğunu FDA onayı ile kanıtlanmıştır.

Oldukça konforlu bir uygulama olan Cool sculpting yöntemi ile oturduğunuz yerden bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cool   Sculpting yani soğuk lipoliz   uygulaması esnasında cilt özel bir jel ped ile korunmaya alınarak cildi vakumlu kapsülün içine çekerek işlem boyunca yağ hücrelerini dondurmaktadır Uygulama esnasında 4 -5 dakika vakumun etkisi hissedilmektedir. İşlem süre ise bölgeye göre 35-45-75 dakika sürmektedir. İşlem sonrası ciltte minimum hafif bir kızarma dışında iz kalmamaktadır.

COOL SCULPTİNG AVANTAJI NEDİR?

Tek bir seansta işlem bölgesindeki yağ dokusunun %30 yok eden sistemin en önemli avantajı! Sosyal hayattan uzaklaşmadan kısa sürede (Min 35 dakika -Max75 dk) ve konforlu bir uygulama ile gözle görülür ve kalıcı olmasıdır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Cool sculpting teknolojisi (Soğuk lipoliz) bölgesel fazlalıklardan şikâyeti olan herkes tarafından faydalanabileceği bir yöntemdir.  Bu yöntem zayıflama, kilo verme yöntemi olmadığı bilinmelidir.

İŞLEM ETKİSİ NEZAMAN GÖRÜLÜR?

İşlem etkisi 2 hafta sonrası başlayıp, nihai sonuçları 12 haftada ulaşılmaktadır.

COOL   SCULPTİNG KAÇ SEANS YAPILMAKTADIR?

İşlem   yapılacak bölgedeki yağ kalınlığına göre değişmektedir. Tek seans lık uygulama yeterli olduğu gibi yağ kalınlığı çok olduğu kişilerde aynı bölgeye 2.seansa ihtiyaç duyulabilir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bel simidi

Kollar

Sutyen bandı

Basen

Göbek, mide

Diz içi

Bacak içi

Gıdı gibi bölgeye uygun başlıklarla yapılmaktadır.